News

Makarony

Nasze makarony są produkowane na miejscu.

Każdego dnia przygotowujemy pasty z najlepszej mąki. Obok klasycznych włoskich odmian, polecamy czarny makaron z tuszem kałamarnicy i krewetkami. 

Jak u babci! z lokalnych produktów i dobrych jaj ! 

Najlepsza pizza w Warszawie

 

Pizza to nasza specjalność. Receptura ciasta powstawała kilka lat, bo pomimo małej ilości jego składników, niezwykle ważne są ich proporcje.

Dziś do Basico na pizzę przyjeżdżają goście nawet z odległych zakątków Warszawy. Cienka, milimetrowa, chrupiąca i z ogromną ilością sezonowych dodatków !  Koniecznie musisz jej spróbować!

Przystawki

Antipasti, carpaccio z polędwicy lub łososia, czy klasyczne włoskie Antipasti -  to kilka przykładów czegoś na początek posiłku. W Menu znajdziecie wszystkie aktualne przystawki.

Basico

Naszą pierwszą restaurację otworzyliśmy trzy lata temu w Miasteczku Wilanów. Dziś możemy pochwalić się drugą restauracją Basico na ul. Zgoda 3. Nasze restauracje łączy nie tylko zamiłowanie do włoskiej kuchni, ale tworzenie miejsc z nieformalną atmosferą , dobrym jedzeniem i butelką wybranego specjalnie dla naszych Gości wina. Częścią klimatu Basico jest też muzyka. Przynajmniej raz w tygodniu zapraszamy na kameralne recitale młodych artystów. Nie zabraknie też spotkań dla fanów wina, którzy będą mogli wymienić swoje doświadczenia z zaproszonymi importerami i somelierami. Aktualne wydarzenia będą zapowiadane na naszym facebooku.